Karakter Boyutu A A A
Temeli 2013’de Atılacak
21 Aralık 2012 Cuma 05:42

32 Derslik İmam Hatip Okulunun Temeli 2013de Atılacak

32 Derslik İmam Hatip Okulu’nun Temeli 2013’de Atılacak

Ankara’nın Çubuk ilçesinde hayırsever vatandaş tarafından bağışlanan arsalara 32 derslik İmam Hatip Okulu yapılacak. İl Özel İdaresi tarafından yapılacak okulun inşaatına 2013 yılında başlanılacak.

Hayırsever işçi emeklisi İbrahim Yılmaz’ın İmam Hatip Okulu yapılması amacıyla bağışladığı 19 parsel arsayı yerinde incelemek amacıyla Çubuk’a gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Ceylan ve beraberindeki İl Genel Meclis Üyeleri, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Lokman Özden, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Acehan, İmam Hatip Lisesi Müdürü Satılmış Pürlü, hayırsever işçi emeklisi İbrahim Yılmaz ve ilgililerle bir toplantı yaptı.

Alan incelemesinin ardından Yayla Karadeniz Lokantasında yapılan toplantıda konuşan Ceylan,      İbrahim Yılmaz’ın bağışladığı arsaya sosyal donatıları ile birlikte 32 derslik bir okul yapılacağını vurgulayarak, şunları söyledi:

’’İçerisinde spor kompleksi ve sosyal donatılar olan güzel bir okulu inşallah yapacağız. Okula 2013 yılında ihalesini yaptıktan sonra hemen inşaatına başlayacağız. Aynı zamanda Çubuk’ta Anaokulu ve bir spor tesisi daha projemiz var. Onların ihaleleri yapıldı. Anaokulu 750 bin TL ve spor tesisi 750 bin TL’lik bir yatırım.  Bu 32 derslik okul da yaklaşık 4 milyon TL lik bir yatırım olacak’’dedi.  

Çubuk’ta Seracılığa 200 TL Ödenek Ayrıldı

Özellikle Çubuk’ta Havaalanının çevresindeki hayvancılığın kaldırılması ile birlikte farklı sektörlere bir yöneliş olduğunu hatırlatan Ceylan, geçtiğimiz yıl yapılan sera çalışmalarına bu yılda devam edeceklerini belirtti. Çubuk’ta sera yapılması için 200 bin TL’lik bir kaynak ayırdıklarını kaydeden Ceylan, bölgede seracılık konusunda büyük bir talep olduğunu ve bu oranın yıl içerisinde gelen ilave kaynaklarla artırabileceklerini ifade etti.         

Çubuk’ta İmam Hatip Okuluna Yoğun Bir Yönelme Oldu

İlçede 4+4+4’den sonra imam hatip okuluna yoğun bir yönelme olduğunu söyleyen Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, ’’Önümüzdeki yıllarda muhtemelen bir bina sıkıntısı yaşayacakken hayırsever vatandaşlarımızdan İbrahim Yılmaz amcamızın arsalarını bağışlaması, bu konudaki eksiğin giderilmesi konuda çok isabetli oldu. Bu sayede ilçemize 32 derslik bir okul daha kazandırılmış oldu. Ben İbrahim amcaya ve onunla birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü, belediye başkanımıza ve destek olan herkese çok teşekkür ediyorum’’dedi.

Tüm Hayırseverlere Teşekkür

İlçesindeki tüm hayırseverlere ayrı ayrı teşekkür eden Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçenin imam hatip ortaokuluna ve yeni bir liseye ihtiyacının olduğunu vurguladı. Hayırsever İbrahim Yılmaz’ın ilk olarak kendilerine geldiklerinde arsaya İlahiyat Fakültesi yapılmasını istediğini hatırlatan Başkan Özden, onun yerine ilahiyat fakültesine hazırlık olarak sayabileceğimiz imam hatip okulunun yapılacağını ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti:

’’Allah tüm hayırsever vatandaşlarımızdan razı olsun. Bizden ilahiyat fakültesi yapılması için arsasını vereceğini ve bu konuda destek olmamızı istemişti. Bizde bu konuyu Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Metin Doğan Bey ile görüştük. Ancak kendileri bu isteğimize karşı başbakanımızın fakülteleri yerleşke alanından farklı bir alanda yapmamalarını istediğini ve bu nedenle yerleşke dışında bir fakülte yapamayacaklarını söyledi. Şuan yapılacak okulu da İlahiyat Fakültesinin bir basamağı olarak değerlendirebiliriz. Burada 32 derslik bir İmam Hatip Okulu yapılacak. Biz tevhitleri hızlı bir şekilde yaparız. Burası konut alanı ve hızlı bir şekilde burasını okul alanına geçiririz ve akabinde de büyükşehir aşamasına geçeriz. Ruhsatta ve diğer işlemelerde her hangi bir sorun olmaz. Eğitim ve öğretime gerekli pozitif ayrımcılığı her zaman yaparız. Biz okul için elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız.’’    

İmam Hatip Okulu İçin İkinci Bir Arsa Müjdesi

Mevcut İmam Hatip Lisesi’nin binasının da çok eski olduğunu hatırlatan Başkan Özden, ’’Samur Halılarına ait 55 bin metrekarelik alandan 9 bin metrekarelik bir alanı okul yapılması için milli eğitime bağışlanmasını istedik. Sağ olsunlar Hasan Aslan beyde bizleri kırmayarak bu alanı okul için ayırdı.  Bu alana da binası eskiyen İmam Hatip Lisesinin yerine tüm sosyal donatılarıyla birlikte okul yapılmasını istiyoruz. Bu alan eski okulun iki katı büyüklükte bir alan olacak’’ diye konuştu.

Yapılan hizmet çok hayırlı bir hizmet olduğunu vurgulayan Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Acehan’da, Hayırsever İbrahim Yılmaz’a teşekkür ederek, ’’inşallah bu hayırlar İbrahim amcanın mizanına konacaktır’’ dedi.

 

 

749 defa okundu...
Çok okunanlar Çok yorumlananlar
Son 7 gün içinde eklenmiş haber bulunamadı.
Son 7 gün içinde yorumlanmış haber bulunamadı.
» Tüm yazarları göster ALINTI YAZILAR  
» Tüm yazarları göster
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları sakldır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Yeşil Çubuk Haber
Telefon: 0312 838 12 21
Eposta: bilgi@anadoluweb.com